Video jako zdroj pro formativní hodnocení

Blog Nástroje pro výuku On-line

Video jako prostředek formativního hodnocení může posloužit stejně dobře učiteli i jeho žákům. Při dnešním setkání si ukážeme, jak jednoduše připravit výukové video pro naše žáky a zároveň jak jim video publikovat a sdílet.
Nepotřebujete k tomu žádná drahá zařízení, jen chuť začít. Během našeho setkání vám s Pepou prozradíme pár jednoduchých triků, jak na to. Dozvíte se na co si dát pozor s ohledem na autorská práva, dostanete seznam volně dostupných zdrojů pro fotografie, videa a hudbu.

Na závěr si vyzkoušíme jednu ze zmíněných aplikací, která slouží (kreativní formou) ke sběru důkazů o učení žáků, pomáhá učiteli poskytovat rychlou zpětnou vazbu a umožňuje i vrstevnické hodnocení.

Setkání je určeno zejména pro ty, kteří se teprve chystají videa pro žáky nebo videa z hodin pro svoji sebereflexi natáčet.

Akce je zdarma, ale je nutné se registrovat pro zaslání odkazu na Google Meet (bude zaslán v den konání akce).

Pokud si budete chtít jednu aplikaci společně s námi vyzkoušet, mějte prosím připravený Váš Google účet.